Vienkāršs veids, kā atgūt pārmaksātos nodokļus

Reģistrējieties tūlīt, tas aizņems tikai dažas minūtes

3,3 tūkstoši latu atgūto nodokļu – lielisks svētku pārsteigums

3,3 tūkstoši latu – šādu summu svētku laikā negaidīti atguva viens no nodokļu atgūšanas uzņēmuma „RT Tax Latvija“ klientiem, portālam baltic-ireland.ie pastāstīja uzņēmuma direktors. Šo lielisko veiksmi sagaidīja Dainis no Ventspils, kurš pēdējos četrus gadus piepelnījās Lielbritānijā un Norvēģijā.

Uzņēmuma „RT Tax Latvija“ direktors Vaidas Paknis atzīst, ka tik liela summa vienam klientam tika atmaksāta pirmo reizi: „Bija ļoti patīkami paziņot mūsu klientam, cik liela atgūstamo nodokļu summa viņam pienāktos. Klients domāja, ka mēs jokojam, kamēr nesagaidīja naudas iemaksu savā kontā. Vēlāk atsteidzās pateikties kolektīvam par lieliski paveikto darbu.”

Klients priecājās, ka viņam tikai vajadzēja reģistrēties nodokļu atgūšanai un atsūtīt nepieciešamos dokumentus. „Tā bija manā dzīvē visvieglāk nopelnītā nauda – lielisks svētku pārsteigums,” neslēpa prieku Dainis. Jautāts, kur plāno tērēt šo naudu, atbildēja, ka līdzekļi tiks atvēlēti bērnu skološanai.

„Tik lielas summas kā šim klientam netiek izmaksātas bieži. Šajā gadījumā tik liela summa tika izmaksāta labvēlīgas apstākļu sakritības dēļ: klientam četrus gadus nācās pārvietoties starp Lielbritāniju un Norvēģiju darba sezonālā rakstura dēļ, un nodokļi tika atgūti no abām valstīm. Parasti vidējā atgūto nodokļu summa ir ap 390 latu, kas praktiski ir vidējs atalgojums Latvijā,” stāsta Vaidas Paknis.

Saskaņā ar „RT Tax Latvija“ datiem, 40-45% ārzemēs strādājušo savus tur samaksātos nodokļus neatgūst. Uzņēmuma vadītājs atzīst, ka diemžēl Latvijas pilsoņiem joprojām trūkst informācijas par nodokļu atgūšanas iespējām un atrodas arī tādi, kas joprojām domā, ka tas ir nelegāli.

 

baltic-ireland.ie 2013.01.14

Atpakaļ
Augšā