Nodokļu atmaksa no Nīderlandes

Vai vēlaties uzzināt, cik daudz jūs varat saņemt atpakaļ? Izmantojiet nodokļu kalkulatoru

Kompensācija par apmaksātu veselības apdrošināšanu
(Zorgtoeslag)

Ja esat iegādājies obligātās veselības apdrošināšanas polisi Holandē, tad daļu no samaksātās summas Jūs varat saņemt atpakaļ.

Saskaņā ar Veselības apdrošināšanas likumu (Zorgverzekeringswet) Nīderlandē dzīvojošām personām, kas strādā un ienākuma nodokli maksā Nīderlandē, jābūt obligātajai apdrošināšanai. Ar savā valstī (ES valstis + Šveice) izdotu Eiropas veselības apdrošināšanas karti Jūs varat uzturēties Holandē, bet nedrīkstat strādāt.

Kompensācijas apmērs ir atkarīgs no Jūsu gūtajiem gada ienākumiem.

Kompensācijas summa par 2023. gadu:

|līdz EUR 154 mēnesī, ja Jūsu gada ienākumi nepārsniedz EUR 39 000

Lai saņemtu veselības apdrošināšanu, Jums jāatbilst dažiem priekšnoteikumiem, kā galvenais no tiem ir regulāra veselības apdrošināšanas iemaksu veikšana.

Kopējā kompensācijas summa tiek pārskaitīta vienā maksājumā taksācijas gada beigās. Piesakoties veselības apdrošināšanas kompensācijai par pašreizējo gadu, maksājumi tiek veikti katru mēnesi.

Nepieciešamie dokumenti:

|Pases vai personas apliecības kopija;
|Soffi nummer – sociālās apdrošināšanas numurs (ja Jums nav dokumenta, bet ir zināms numurs, ierakstiet to reģistrācijas veidlapā);
|Jaaropgave* veidlapas vai pēdējie algas aprēķini** no katras darbavietas;
|Apdrošināšanas polises kopija vai apdrošināšanas kartes kopija.


Svarīgi: Lai saņemtu kompensāciju par 2023. gadu, visi dokumenti nodokļu iestādei jāiesniedz līdz 01.09.2024. Pēc šā termiņa iesniegumi netiek pieņemti.

Ilgums: kompensācijas saņemšana vidēji aizņem 3–4 mēnešus, bet galīgo lēmumu nodokļu iestāde var pieņemt gada laikā no dokumentu iesniegšanas datuma.

*Jaaropgave ir darba devēja izdots dokuments. Tajā ir sniegta visa informācija par Jūsu darba algu un samaksātajiem nodokļiem. Jaaropgave ir jābūt izdotai taksācijas gada beigās. Jaaropgave veidlapas meklēšana papildus maksā EUR 20.

**Pēdējais algas aprēķins ir dokuments par Jūsu gūtajiem ienākumiem un samaksātajiem nodokļiem, kuru Jums izsniedz darba devējs, katru reizi izmaksājot algu. Pēdējā algas aprēķinā tiek sniegta visa informācija par Jūsu ienākumiem un samaksātajiem nodokļiem no darbā stāšanās brīža vai no taksācijas gada sākuma.

Nevarat atrast atbildi? Uzdodiet mums jautājumu šeit

Jautājumu varat uzdot, norādot informācju zemāk. Darīsim visu, lai atbildētu cik vien ātri iespējam

Sūtīt