Ērtākais veids
kā atgūt samaksātos nodokļus!
Tāl.nr: +37127757221
Email: info@nodokluatgriesana.lv
Izvēlieties jūsu valodu:
www.nodokluatgriesana.lv
Atgriezties uz mājas lapu
Īslaicīgas peļņas meklētāju skaits ārvalstīs nemazinās

Latvijas Statistikas departaments paziņo, ka pērn no Latvijas emigrējuši 25,2 tūkst. iedzīvotāju, proti, par 5 tūkst. mazāk salīdzinājumā ar 2011. gadu. Tomēr nodokļu atgūšanas sabiedrība "RT Tax Latvija" savā darbībā ievērojusi, ka nemazinās to latviešu skaits, kas brauc peļņā uz ārvalstīm.

"Ārvalstīs strādājušajiem latviešiem palīdzam atgūt nodokļus no daudzām valstīm un pēdējo gadu laikā redzam, ka ir pieaudzis to latviešu skaits, kas braukuši peļņā uz ārvalstīm. Ja 2011. gadā šis pieaugums sasniedza 100 %, tad 2012. gadā neievērojām acīmredzamas pieauguma tendences", apgalvo nodokļu atgūšanas sabiedrības "RT Tax Latvija" direktors Vaids Paknis.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem pērn Latvijā iebraukuši 13,3 tūkst. imigrantu, tas ir gandrīz divreiz vairāk nekā 2011. gadā. No visām personām, kas imigrējušas 2012. gadā, 6,3 tūkst. bijuši latvieši.

Kā apgalvo nodokļu speciālists, ir trīs galvenās personu grupas, kas brauc peļņā uz ārvalstīm. Pirmā – tie ir jauni cilvēki, kas brauc, lai nopelnītu konkrētam pirkumam, piemēram, mājoklim vai automobilim. Otrā grupa ir cilvēki, kas nevēlas uz ilgu laiku atstāt savus tuviniekus, daudzos gadījumos viņiem Latvijā ir palikuši mazgadīgi bērni. Atlikusī daļa ir studenti, kas vasaras sezonā dodas uz ārvalstīm, lai nopelnītu studijām un izdzīvošanai Latvijā.

"Šobrīd valdība asi diskutē, kā apturēt latviešu aktīvo emigrāciju uz ārvalstīm. Statistika ir drūma – vairāk nekā puse latviešu emigrantu pirms izbraukšanas ilgāk par gadu bijuši bez darba. Kamēr nav sasniegts Eiropas Savienības attīstītāko valstu ekonomikas līmenis, nevaram cerēt, ka emigrācijas rādītāji krasi samazināsies. Emigrācijas parādība nav jāvērtē tikai negatīvi, jo Latvijā atgriežas lielas ārvalstīs nopelnītas naudas summas, bet tas Latvijas ekonomiskajai situācijai noteikti nekaitē", – saka Vaids Paknis.


reitingi.lv 2013 09 03


Kalkulators
Cik daudz es varu atgūt?
Par mums
Vairāk informācijas par RT TAX. Īsa mūsu vēsture un kādēļ ir vērts izvēlēties tieši mūs.
Lasīt vairāk
RT Tax blogs
Strādājāt ārzemēs vai tikai vēl plānojat to darīt? Šeit Jūs varat atrast noderīgus padomus
Lasīt vairāk
Par mums medijos
Noskaidro, ko par mums raksta Latvijas mediji
Lasīt vairāk


 
 
Kontakti:

Martas iela 5, 8. kab.,
Rīga, LV - 1011
LATVIA
Tālruņa nr.:+37127757221
info@nodokluatgriesana.lv
www.nodokluatgriesana.lv

 
Nodokļu atgriešanas dokumentu pakete

Lejupielādējiet dokumentu paketi , aizpildiet nepieciešamos laukus, uzsāciet savu pārmaksāto nodokļu atgriešanu.

Nākamais