Ērtākais veids
kā atgūt samaksātos nodokļus!
Tāl.nr: +37127757221
Email: info@nodokluatgriesana.lv
Izvēlieties jūsu valodu:

Bērna pabalsti

 

 Pabalsts  Pabalsta apmērs EUR (mēnēsi)  Bērna vecums
 KINDERGELD (Bērna pabalsts)  192 – 223 EUR  0-25 gadu vecums


Ja viens no vecākiem strādā( strādājis) Vācijā, un otrs vecāks ar bērnu dzīvo EEZ valstī * bērnu var pieteikt pabalstam Kindergeld. Ja Jūs neesat no EEZ valsts, Jums jāuzrāda arī dokuments, kas apstiprina Jūsu tiesības uzturēties Vācijā. 

Bērna nauda (Kindergeld) ir piemērojama bērniem līdz 25 gadu vecuma sasniegšanai, ja bērns joprojām mācās un līdz šim vecumam nestrādā. Bērnu naudas mērķis ir palīdzēt vecākiem segt izmaksas par bērnu audzināšanu.

 

Noilgums: saskaņā ar jaunajiem grozījumiem likumdošanā, bērna pabalstus no Vācijas iespējams atgūt par pēdējiem 6 mēnešiem, kā arī tekošo mēnesi. Likuma izmaiņas stājas spēkā no 2018. gada 1. janvāra.

Pabalsta apmērs: ja Jums ir 1 vai 2 bērni, par katru bērnu var saņemt 194 EUR mēnesī; par 3. bērnu ir iespējams saņemt 200 EUR mēnesī, un par katru nākamo bērnu ir iespējams saņemt 225 EUR mēnesī.

 

Pakalpojuma maksa: 120 EUR (ar PVN), ja tiek sniegts pakalpojums attiecībā uz bērna pabalsta Kindergeld piešķiršanu Vācijā, Ja pakalpojums tiek sniegts par diviem vai vairāk bērniem, tā ir 96 EUR (ar PVN) maksa par katru nākamo bērnu.

 

PIEZĪME: Ja Jums nav Arbeitgeberbescheinigung forma, mēs varam to pieprasīt Jūsu darba devējam. Visus pārējos dokumetus Jums ir jāiesniedz pašiem.

*Austrija, Beļģija, Bulgārija, Kipra, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Islande, Īrija, Itālija, Latvija, Lihtenšteina, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle , Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija, Apvienotā Karaliste. Lai gan Šveice nav EEZ, Šveices pilsoņiem ir tādas pašas tiesības kā Eiropas Savienības ekonomiskās zonas pilsoņiem.


NEPIECIEŠAMIE DOKUMENTI
• Lohnsteuerbescheinigung formas kopija no darba devēja;
• Vācijas darba līguma kopija (Arbeitsvertrag);
• Izziņa Arbeitgeberbescheinigung no darba devēja (orģināls);
• Īres līguma kopija (Mietvertrag);
• Dokumenta kopija par reģistrēšanos/ izrakstīšanos dzīvojamā platībā Vācijā (Anmeldung/Abmeldung). Ja Jums tā nav norādiet pilnu Vācijas adresi.
• Abu vecāku pases vai ID kartes kopijas;
• Laulības apliecības kopija( tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā)
• Izziņa no abiem vecākiem par gūtajiem ienākumiem Latvijā vai „EU/EWR-ES/EET“ apliecinājuma forma no VID ( tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā);
• Bērna(-u) dzimšanas apliecības kopija(-as) ( tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā);
• Bērna( -u) pases vai ID kartes kopija(-as) (ja tāda ir);
• Ja bērns ir 18-25 gadu vecumā, nepieciešama arī izziņa no skolas / augstskolas ( tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā, dokumenta orģināls);
• Izziņa no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Latvijā, ka bērns nesaņem nekādus pabalstus vai saņem pabalstu EEZ valstīs (tulkota un apstiprināta tulkojumu birojā, dokumenta orģināls).

Biežāk uzdotie jautājumi

Ko darīt, ja man nav visu nepieciešamo dokumentu?
Ja Jums nav izziņas no darba devēja (Arbeitgeberbescheinigung), mēs varam nosūtiet pieprasījumu Jūsu darba devējam.
Pārējie nepieciešamie dokumenti Jums jāiesniedz pašiem. Bez visiem nepieciešamajiem dokumentiem mēs nevaram Jums palīdzēt saņemt bērna naudu.
Kā es saņemšu pabalstu?
Ģimenes pabalstu birojs (Familienkasse) veic maksājumus personai, kura strādā (strādājusi) Vācijā. Filiāles, kas palīdz ar dokumentāciju saņemt daļu no šīs naudas pa tiešo. Tas ir iemesls, kādēļ par pakalpojumu jāveic priekšapmaksa.
Kādas ir izmaksas par pakalpojumu?
120 EUR (ar PVN), ja tiek sniegts pakalpojums attiecībā uz bērna pabalsta Kindergeld piešķiršanu Vācijā. Ja pakalpojums tiek sniegts par diviem vai vairāk bērniem, tā ir 96 EUR (ar PVN) maksa par katru nākamo bērnu.
Cik daudz laika aizņems bērna pabalsta nokārtošana?
Parasti laika periods līdz pabalsta saņemšanai ir 6 līdz 12 mēneši. Dažos gadījumos process var aizņemt īsāku vai garāku laika periodu.


NODERĪGA INFORMĀCIJA:

  • Gadījumā, ja Jūs pārtraucat strādāt Vācijā, Jūsu pienākums ir paziņot par to Ģimenes pabalstu birojam (Familienkasse). Darba pārtraukšana Vācijā nozīmē arī pabalsta pārtraukšanu. Ja Jūs vairs neesat nodarbināts Vācijā un turpināt saņemt bērnu pabalstu, pēc kāda laika, Ģimenes pabalstu birojs var izsūtīt Jums paziņojumu par parādsaistībām.
  • Ja attiecīgi noilguma periodam Jums tiks piešķirts pabalsts sākota ar iepriekšējo mēnesi(-šiem), visa summa tiks pārskaitīta, līdz ko Ģimenes pabaltu birojs apstiprinās, ka Jums pienākas pabalsts(-i).
  • Vai Jums ir tiesības uz bērnu pabalstu izlemj Vācijas Ģimenes pabalstu birojs. RT Tax kompānija nav atbildīga par procesa ilgumu, rezūltātu un piešķirtā pabalsta lielumu.

Reģistrācija
Reģistrējieties šeit, iegūstiet visu
nepieciešamo informāciju.Nosūtīt
Kalkulators
Uzzini savu atmaksājamo summu. Jums būs nepieciešamas tikai dažas minūtes!
Cik daudz es varu atgūt?
 
 
Kontakti:

Martas iela 5, 8. kab.,
Rīga, LV - 1011
LATVIA
Tālruņa nr.:+37127757221
info@nodokluatgriesana.lv
www.nodokluatgriesana.lv

 
Nodokļu atgriešanas dokumentu pakete

Lejupielādējiet dokumentu paketi , aizpildiet nepieciešamos laukus, uzsāciet savu pārmaksāto nodokļu atgriešanu.

Nākamais